خوش آمدید

چاکراهای زمین

گایا: روح زنده کره زمین

کره زمین زنده و آگاه است. همانطور که تمام موجودات زنده دارای سیستم عصبی می باشند، کره زمین نیز دارای چنین سیستم عصبی می باشد که به آن شبکه مغناطیسی می گویند که هم از درون خود و هم از طریق کیهان دائما شارژ می گردد. خاک زمین که دارای خاصیت رسانایی حاصل از گازها، فلزات، کریستال های معدنی و الکترولیت ها می باشد، دائما شبیه به یک میدان الکتریکی شارژ و دشارژ می گردد. موادمعدنی بطور طبیعی هادی جریان هستند. خاصیت یونی این کریستال های معدنی حرکات آب و گردش آن را در زیر و روی زمین بوجود می آورد. باران، امواج دریاها، آبشارها و رودخانه ها و ... با سرعت 10 - 15 یون در مدارهای الکتریکی در زیر و روی زمین حرکت می کنند.

بنا به تحقیقاتی که در روسیه در 1971 توسط دانشمندان روسی (مورخ، زمین شناس، مهندس الکترونیک و شیمیدان) صورت گرفته است، زمین تنها یک کره ساده نیست بلکه در زیر چین خوردگی های سطحی خود خطوط انرژی در گردش دارد. در حدود 16 حلقه انرژی از بالا به پایین کره زمین را احاطه کرده است. این حلقه ها هرکدام حول محوری در چرخش هستند. این حلقه ها همچنین متاثر از حرکت زمین به دور خورشید، خورشید درکهکشان راه شیری و در ابعاد کوچکتر گردش الکترون ها بدور هسته می باشند. در محل برخورد این حلقه های الکترومغناطیسی که بنا به ماهیت آب و خاک درون زمین ایجاد می شوند، گره هایی وجود دارد که به نوعی چرخه ها یا سیال های انرژی را بوجود می آورند. این چرخه ها می توانند خواص مغناطیسی ویژه ای داشته باشند. این چرخه های انرژی مرز گسل ها، لبه های صفحات تکتونیکی، تمرکز تنوع زیستی، مراکز تمدن های باستان، مراکز الهامات پررمز و راز، مسیرهای مهاجرت حیوانات و مسیر حوادث طبیعی کنونی را بوجود می آورند.

مایاها (گروهی از سرخپوستان) نیز براین عقیده بوده اند که 16 خط در اطراف کره زمین وجود دارد که در سه مسیر در گردش است. این خطوط بنا به چرخش و مسیر چرخششان 52 چرخه انرژی را بر روی زمین ایجاد می کنند. (بناهای سنگی کهن زیمبابوی، بناهای کهن ایسترآیلند، اهرام گیزا، مثلث برمودا، فایندهورت، دهنه رود ایندوس، دشت نازکا و...) 

جهت حرکت انرژی درون این چرخه های انرژی گاه موافق و گاه مخالف حرکت عقربه های ساعت است.

52 چرخه انرژی در زمین که به نام چاکراهای زمین معروف شده اند، مثلث هایی با سه رأس پرانرژی هستند که 156 مرکز پر انرژی و مقدس را در روی زمین ایجاد می کنند.

زمین در درون این چاکراها رفتارهای مختلفی را نمایان می سازد. براساس تحقیقات انجام شده از 52 چاکرا، 13 چاکرای مقدس و پرانرژی از 1989 تا سال 2008 فعال شده اند و از 2008 تا 19 سال آینده نیز 13 چرخه مقدس دیگر به مرور فعالیت خود را تکمیل می سازند. رفتن به این چاکراها و انجام مراقبه با آنها چه از دور و چه از نزدیک در هنگام فعال شدن، می تواند بطور قابل ملاحظه ای باعث بالا رفتن فرکانس انرژی دربدن و تعادل درهاله شود. همچنین با انجام مراقبه های خاص می توان چاکراهای زمین را متعادل ساخت و با آنها همسو شد. 

از 13 چاکرای فعال شده دوره 19 ساله اول، شش چاکرای اصلی شامل (ریشه، جنسی یا تولد، شبکه خورشیدی، قلب، گلو و تاجی) هستند. انجام مدیتیشن در شش چاکرا می تواند تعادل زیادی را در هاله تان ایجاد کند و با اشاعه این انرژی به دیگر نقاط زمین در راستای خطوط اژدها شکل، تعادلی را در کل جهان ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که چاکرای چشم سوم چاکرایی متحرک است و هر چند سال یکبار برروی یکی از چاکرای زمین منطبق می شود و عملکرد آن چاکرا باعث افزایش آگاهی برروی زمین می شود.  برای مثال اکنون این چاکرا برروی چاکرای قلب زمین منطبق است. بنابرین افزایش آگاهی با تجربه عشق و سایر عملکرد های مثبت چاکرای قلب تجلی می یابد.

کار کردن روی چاکراهای اصلی کفایت می کند. فعال شدن چاکراها معمولا تظاهراتی طبیعی به همراه دارند.

جدول ذیل 13 چاکرا یا چرخه انرژی اصلی را نمایان می سازد.

چاکرای قلب

الهام

Glastonbury & Shaftesbury, England

ساختار

Brandenburg Gate, Berlin

خلاقیت

Montserrat, Barcelona, Spain

چاکرای تولد

الهام

Island of the Sun, Lake Titicaca

ساختار

Lima, Peru

خلاقیت

Near Iquitos, Peru, Confluence of Amazon and Napo Rivers

چاکرای شبکه خورشیدی

الهام

Uluru & Katatjuta, Australia

ساختار

Kakadu, Northern Territory Australia

خلاقیت

Shark Bay, Western Australia

مرکز پالایش

الهام

Mountain: Agung, Batur, Batakau, and Ingas, Bali, Indonesia

ساختار

Borobudur, Java

خلاقیت

Mt. Kinabalu, Sabah

چاکرای تاج

الهام

Mount Kailas, Tibet

ساختار

Ismail Samani, Tajikistan

خلاقیت

Calcutta, India

چاکرای ریشه

الهام

Mount Shasta, California, USA

ساختار

Humphreys Peak, near Arizona, USA

خلاقیت

Vancouver Island, Canada

مرکز هماهنگی و تعادل

الهام

El Tule Tree, Oaxaca & Palenque, Mexico

ساختار

Corcovado National Park, Costa Rica

خلاقیت

Horsetail Falls, near Monterrey, Mexico

مرکز زیبایی ایده آل و جاودانگی

الهام

Mount Fuji, Japan

ساختار

Kangwa Do, South Korea

خلاقیت

Naha, Okinawa Island, Japan

چرخه آتش

الهام

Haleakala Crater, Hawaii

ساختار

Midway Island

خلاقیت

Mauna LoaMauna Kea, Hawaii

چرخه آب

الهام

Lake Rotopounamu, New Zealand

ساختار

Mount Humboldt, New Caldonia

خلاقیت

Macquarie Island

چاکرای گلو و چرخه هوا

الهام

Great Pyramid, Egypt, Mount Sinai, EgyptMount of Olives, Israel

ساختار

Mecca, Saudi Arabia

خلاقیت

Takht-Sulaiman, Throne of Solomon, Iran

چرخه خاک

الهام

Table Mountain,  Cape Town, South Africa

ساختار

The Pilansberg,north west of Johanesburg

خلاقیت

Lesotho – Natal, Mont – aux - Sources

اولین مرکز ترکیب کننده

الهام

Moscow – Sergiev Posad, Russian Federation

ساختار

Ural Mountains, near Serov, Russian Federation

خلاقیت

Mount Elbrus, Caucasus, Republic of Georgia

چرخه عناصر زمین

مکان هایی برروی سیاره وجود دارند که مولد چهار نیروی کیمیاگرانه حاصل از ترکیب چهار عنصر اصلی (آتش، هوا، آب و خاک) هستند. این چرخ های در گردش را چرخه های عناصر زمین می گویند که چرخشی در جهت یا خلاف جهت عقربه های ساعت دارند. هرگونه تغییر در فعالیت این چرخه ها اثری فراتر دارد و بر مراکز دیگر انرژی اثر می گذارد. چرخه ای که متاثر از عنصر آتش است، مولد نیروی آزادی و اراده در زمین می باشد. چرخه هوا کیفیت زندگی را نمایان می سازد و چرخه آب، عشق  و چرخه خاک از نور برای تولید و ادامه حیات استفاده می کند.

دو مسیر اژدها شکل در بین چاکراهای زمین جریان دارد. اگر چاکراها کاملا فعال  شوند و شعاع شان را افزایش دهند، درکل جهان از طریق این خطوط، سلامتی به جریان می افتد.

عملکرد مراکز ترکیب کننده

در نقشه جهان درحال حاضر 36 مرکز پرانرژی مرتبط با چاکراهای زمین که در دوره 19 ساله اول فعال شده اند، فعالیت خود را ادامه می دهند. در دوره 19 ساله دوم یعنی از 2008 به بعد نیز 36 مرکز پرانرژی دیگر که به عنوان دروازه های زمین شناخته می شوند نیز به مرور فعالیت خود را تکمیل می کنند. اوج فعالیت 36 مرکز پرانرژی دوره اول و 36 مرکز پرانرژی دوره دوم در مرکزی به نام ترکیب کننده اول و دوم باعث استمرار بخشیدن به فعالیت ها و شروع فعالیت مراکز پر انرژی دوره های بعد می شوند. دربین 156 مرکز پرانرژی چهار گروه ترکیب کننده وجود دارد که متعاقبا در قرن بیست و یکم فعال می شوند. در چرخه فعالیت دوره اول مرکز ترکیب کننده اول یا دروازه سیزدهم، فعالیت ها را مدیریت و حمایت می کند. دومین مرکز ترکیب کننده در دوره 19 ساله دوم دروازه 26 زمین نامیده می شود که راس ساختار آن را پکن در چین تشکیل می دهد. در دوره سوم ایستر آیلند و در دوره چهارم مثلث برمودا چهارمین ترکیب کننده است.

درهر دوره 19 ساله، 13 مرکز الهام، 13 مرکز ساختار و 13 مرکز یا محل خلاقیت وجود دارد که در کل 39 مرکز را تشکیل می دهند. مجموع این مراکز 156 الگوی محل پرانرژی را نمایان می سازند. بطور کلی 52 مرکز الهام، 52 مرکز ساختار و 52 مرکز خلاقیت در روی کره زمین وجود دارد.

خطوط اژدها شکل

دو مسیر اژدها شکل شریان ها یا رشته های اولیه زمین زنده هستند که انرژی های فراوان حیات و سایر کیفیت های حیاتی جهان را نمایان می سازند. درروی یک نقشه دوبعدی (مسطح) این خطوط یک نماد بی نهایت (∞) را بوجود می آورند. درحالیکه برروی یک کره، آنها چرخه های بزرگی هستند که یکدیگر را در بالی و دریاچه تی تی کاکا قطع می کنند. این شریان ها یا خطوط انرژی با عنوان های مختلفی ازجمله خطوط رابط جادویی (Ley Lines) یا خطوط حامل آوازی (onglines) یا مسیر اژدها (Dragon Path) نامیده می شوند.

هر مسیر نامی دارد. مار رنگین کمان که جریان انرژی مونث (Yin) زمین است، از استرالیا (چاکرای شبکه خورشیدی) شروع می شود و از کوه کی لاس(Kailas)، سرگییو پاساد درمسکو، گلاستون بری و شافتس بری و دریاچه تی تی کاکا می گذرد. مار دودی شکل جریان مذکر (Yang) است از مرکز برج جوزا در جنوب مکزیک آغاز می شود و از کوه شاستا، کوه فوجی، بالی و دریاچه تی تی کاکا عبور می کند و درسراسر زمین می چرخد.

در هنگام حضور، مراقبه یا عبادت امکان برانگیختن این جریان وجود دارد. این مراقبه در چله تابستان و زمستان و درهنگام هلال یا بدر ماه بسیار عالی است.

زمانیکه چاکرای زمین فعال می شود چه باید کرد؟

بهترین حالت این است که در هنگام اوج فعالیت یک چاکرا در یکی از مراکز آن چاکرا حضور فیزیکی داشته باشیم. منتهی از آنجایی که جریان انرژی زمین در تمام سیاره انجام می شود با انجام مراقبه از راه دور نیز می توان با ریتم فعالیت چاکراها هماهنگ شد. درک شهودی و سیر معنویتان را دنبال کنید. سعی کنید خلاق باشید. در طی پاکسازی، مراقبه و عبادت یا فعالیت خلاقانه تان سعی کنید اراده و انرژی هایتان را با اراده و نیروهای طبیعی در چاکرا ترکیب کنید. سعی کنید این انرژی ها را بعنوان موهبت، زندگی تازه و لطف به جهان و عالم هستی توسعه داده و به مکان های مختلف بفرستید. همیشه، بسیار مفید است حس لذت و سپاسگزاری را زمانیکه با چاکرا کار می کنید حفظ کنید. این عمل فرایند کار را بسیار قوی می سازد. 

زمین زنده اراده واقعی یا هدفی تکاملی برای بالا بردن کیفیت و فرکانس زندگی در تمام جنبه ها دارد. مسیر به روشنی حیات فیزیکی است و هدفی چون چیره شدن بر بی نظمی، فساد و مرگ دارد. سعی کنید این مسیر را برای خودتان شخصی کنید. اگر می خواهید در افزایش آزادی، زندگی، صلح، عشق و تنویر آگاهی و خرد در جهان شرکت داشته باشید، لازم است که از چاکراهای زمین شروع کنید. اگر اینکار را انجام دهید انرژی حیات در زمان و مکان به زندگی شما پیوند خواهد خورد. در حضور دائم خود کوشا باشید. آشتی با زمین

آشتی با زمین پیشتاز و مبدع سفرهای چاکرایی در ایران

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری آشتی با زمین

منابع مورد استفاده:

مطالعات آشتی با زمین در طی دهه گذشته

Coon, R. 1991. New Aeon. Alchemy Pub.

LovelockJ. 2000. Gaia: And the Theory of the Living Planet

دانستنی ها

 • اثر ری کی بر ام اس

  بیماری MS و اثر ری کی بر آن: بیماری مالتیپل…

 • القای مثبت

    برای القائات مثبت و دور کردن عادات نامناسب و…

 • تجربه آتلانتیس

  ری کی فرستاده شد که انسان از دور متسلسل کارما…

 • تسکین درد با ری کی

  راهنمای درد: مناطقی در بدن که می توانند علایم درد…

 • مراقبه گشو

  مراقبه گشو: گشو به معنای "دو دست در کنار یکدیگر…

 • هستی شناسی اشراق

  نگاهی به هستی شناسی حکمة الاشراق (شیخ اشراق: سهروردی)با رویکرد…

 • چاکراهای بدن

  چاکرا (Chakra) کلمه ای سانسکریت به معنای چرخ درحال چرخش…

تماس با ما

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com