خوش آمدید

در باب ری کی

دانش و آگاهی بشر، به واسطه پیشرفت های خود به درک بعضی ابعاد دیگر شفا بخشی نایل آمده است. یکی از روش های بسیار کهن شفا بخشی با قدمت چندین هزار سال که از حدود صد سال پیش تاکنون در سراسر دنیا و بخصوص درکشورهای پیشرفته در زمینه طب و دانش بشری مورد توجه بسیار قرار گرفته، سیستم شفا بخشی ری کی است. ری کی روشی متحیرکننده از فنون شفادهی کهن است که به ساده ترین شکل، از امکانات فوق العاده ای برخوردار می باشد. ری کی دیگر بار پس از گذشت هزاران سال، توسط میکائو اوسویی استاد ژاپنی الاصل در سال 1922 به جهانیان معرفی شد. با افزایش گرایشات معنوی در سراسر جهان و جایگزین شدن اصول نوگرایی و عقل گرایی با فرا نوگرایی و اشراق، ری کی در سراسر دنیا کاربران زیادی را به خود جذب نموده است که هر روز افزایش می یابند. ری کی زبانی مشترک بین انسان ها با نژاد، رنگ، فرهنگ، زبان، اعتقادات، افکار وآیین های مختلف است. زبانی که از درون انسان ها سخن می گوید و حکایت از لایه های آگاهی و خود برتر آنان دارد. ری کی بصورت نوعی از انرژی ظهور می یابد که از بعضی قسمت های بدن بویژه دستان خارج می شود. این انرژی در جهان به انرژی لطیف شهرت یافته است.

ری کی نوعی از انرژی با بازه ای از تواتر آگاهی تا حیات است که غالبا با حس عشق و آرامش بروز می نماید. ری کی فرصت متعادل سازی بهتر فرکانس های روح و جسم را به انسان می دهد و درهای پنهان درون وی را می گشاید. ری کی افراد را در مسیر بالاترین سطوح شناخت خویش بدرستی و به دقت هدایت می کند. اگر شما تمایل زیادی برای کمک به دیگران دارید، ری کی هنوز ساده ترین، موثرترین و واقعی ترین ابزار و اغلب با متحیرکننده ترین نتایج است که سال ها در دنیا آزمون خود را با موفقیت گذرانده و مسیری ایمن و قابل اعتماد است. ری کی ساده ترین راه برای رسیدن به معنویتی روحانی است. ری کی قلب را شفا می بخشد و چراغ درون را روشن و تابناک می سازد.

همه انسان ها بطورخدادادی توان درمان هرگونه بیماری و ناراحتی را درخود دارند. اما اغلب به این توانایی ها بی اعتماد هستند. ری کی کمک می کند که انسان خود را باور کند. با آموزش صحیح، هرکس می تواند پیام های بدن خود را درک کند و بیماری هایش را درمان سازد. هر بیماری دارای منابعی فیزیکی، ذهنی، احساسی و روحانی است که به یکدیگر وابسته هستند. احساس نیاز برای پیمودن یک مسیر روحانی اغلب در نتیجه تجربه احساسات منفی، شوک ها و فشارهای عصبی بروز می نماید. کمبود احساسی اغلب منتج از یک مشکل فیزیکی است. برای هر یک از مشکلات فیزیکی اغلب دلیل احساسی و ذهنی وجود دارد. زیبایی ری کی این است که بطور همزمان با تمام این سطوح (فیزیکی، احساسی، ذهنی و روحانی) کار و تعادلی را بین آنها ایجاد می کند. ری کی به جنبه های مختلف زندگی ما کمک می کند. جریان ری کی می تواند برای هدف خاصی صورت گیرد. این هدف می تواند شفای بیماری ها، کاهش استرس و نگرانی، افزایش نگرش مثبت و غیره باشد. ری کی با بالا بردن سطوح انرژی و آگاهی در چاکراها (سیال ها و چرخه های انرژی بدن)، در آنها ایجاد تعادل می کند. ری کی همچنین باعث رشد شخصی می شود و قدرت خلاقیت را افزایش می دهد. ری کی جسم، فکر و روح را با هم شفا می بخشد. بنابرین به عنوان یکی از روش های طب کل نگر در سرتاسر دنیا شناخته شده است. ری کی همچنین روشی استاندارد و شناخته شده در طب مکمل و جایگزین است که در طبقه بندی درمان با انرژی می گنجد. ری کی در بیمارستان ها و کلینیک های زیادی در دنیا به موازات روش های درمان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا به عنوان ابزاری قدرتمند و کمکی برای پزشکان اگاه به کار می آید.

بوسیله دستگاه های تصویربرداری جدید مانند دوربین کریلیان، دنیای پزشکی آغوش خود را به روی استفاده از این روش درکنار درمان های متعارف گشود. براین اساس امروزه در بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک های دنیا، ری کی به عنوان روش موثر و مقرون به صرفه برای درمان بیماران به کار گرفته می شود، چراکه آثار ری کی در افزایش سرعت بهبودی پس از اعمال جراحی و کاهش آثار منفی مصرف داروها و روش های متداول درمان مشاهده شده است. به گزارش بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک ها در دنیا، ری کی برروی بسیاری از بیماری ها اثر شفا بخش فوق العاده ای را نمایان ساخته است.

در حال حاضر در 15 درصد از بیمارستان ها در ایالات متحده از ری کی به عنوان مکمل درمان های پزشکی استفاده می شود و بسیاری از پزشکان و پرستاران با گذراندن دوره ری کی به بیماران خود کمک می نمایند. در این بیمارستان ها تاکید بر آنست که ری کی به عنوان یک روش علمی برای درمان به کار گرفته می شود.  در برخی از این بیمارستان ها اتاق مخصوصی ویژه ارائه خدمات ری کی در نظر گرفته شده و برخی از پرسنل بیمارستان آموزش های لازم در این زمینه را دیده اند. همچنین از کمک افراد داوطلب در این زمینه استفاده می گردد.

در کشور انگلستان نیز در بیش از 300 بیمارستان از طب مکمل و ری کی در جهت درمان بیماران استفاده شده و نتایج رضایت بخشی در این زمینه بدست آمده است.

برای مثال بیمارستان هایی که ری کی را مورد استفاده قرار می دهند عبارتند از:

·         انستیتوی سرطان دانا- فاربر در بوستون ماساچوست

·         انستیتوی درمان مکمل دوک در دورهام کالیفرنیای شمالی

·         بیمارستان پروتستانی های نیویورک

·         بیمارستان نیوهِوِن

·         مرکز حمایت از بیماران سرطانی در سان دییگو، کالیفرنیا

·         بیمارستان کودکان بوستون ماساچوست

·         مرکز پزشکی سیتروس وَلی در کان وینا در کالیفرنیا

Dana–Farber Cancer Institute, Boston, Massachusetts

Duke Integrative Medicine, Durham, North Carolina

New York Presbyterian Hospital

Yale–New Haven Hospital, New Haven, Connecticut

Sharp Memorial Hospital Inpatient Cancer Support Services, San Diego, California

Children's Hospital Boston, Boston, Massachusetts

Citrus Valley Medical Center Cancer Resource Center, Covina, California

همسویی ری کی

افرادی می توانند از ری کی استفاده کنند که توسط یک استاد ری کی با انرژی پرقدرت ری کی همسو شده باشند. در همسویی ری کی، فرد با فرکانس بالاتری از انرژی و آگاهی همسو می شود. همسویی یا گشایش ری کی همان فرایند قدیمی میزان سازی بدن با ارتعاشی بالاتر است. همسویی توسط استاد ری کی که تمامی دوره های استاندارد ری کی را گذرانده باشد و از تجربیات مختلف استفاده از ری کی و تجربیات درمانی برخوردار است، انجام می شود. بعد از همسویی، انرژی می تواند در هر زمان بدون استفاده از ذخایر انرژی بدن مورد استفاده قرارگیرد. هرچقدر بیشتر از ری کی استفاده کنید احساس بهتری خواهید داشت. همسویی مادام العمر به طول می انجامد و انرژی هر موقع که به آن نیاز دارید در دسترس است. ری کی بدر

در سراسر دنیا کاربران ری کی به نام نورکاران یا کاربران نور شناخته می شوند. نور که می آید همه چیز روشن می شود... 

مفهوم نور در ایران

سهروردی و حکمت نور 

منابع مورد استفاده

آنجلو، ج. 1384.  شفای معنوی: ناگفته های انرژی درمانی. (ترجمه دکتر فرخ سیف بهزاد). تهران: انتشارات درسا. 203 ص.

صنایع گلدوز، س. 1384- 1389. آموزش ری کی مرحله اول. مرکز ری کی بدر (یین و یانگ). 50 ص.

وینسر، چ. 1383. ریکی: نیروی شفا بخش برای فکر، بدن و روان. (ترجمه کامبیز ربانی). تهران: نشر ثالث. 227 ص.

  Andersen P., Andersson S.A. 1968. Physiological basis of the Alpha Rhythm, Appleton-Century Crofts, New York,

   Becker R.O.:"Evidence for a PrimitiveDC Electrical Analog System Controlling Brain Function," Subtle Energies, 2(1)-1991, pages 71-88 .

   Bouligand,Y. :"Liquid Crystals and their Analogs in Biological Systems," Liquid Crystals, solid State Physics, 14-1978, pages 259-294 .

  Cohen D., Edelsack E.A., .Zimmerman J.E.: "Magnetocardiograms Taken inside a Shielded Room With a Superconducting Point-Contact Magnetometer, " Applied Physics Letter, 16-1970, pages 278-280.

   Frohlich H.:"Coherent Electric Vibrationsin Biological Systems and the Cancer Problem," IEEE Transactions on Microwave Theory and Techniques MTT, 26-1978, pages 277-285.

http://www.yin-yangreiki.org

دانستنی ها

 • اثر ری کی بر ام اس

  بیماری MS و اثر ری کی بر آن: بیماری مالتیپل…

 • القای مثبت

    برای القائات مثبت و دور کردن عادات نامناسب و…

 • تجربه آتلانتیس

  ری کی فرستاده شد که انسان از دور متسلسل کارما…

 • تسکین درد با ری کی

  راهنمای درد: مناطقی در بدن که می توانند علایم درد…

 • مراقبه گشو

  مراقبه گشو: گشو به معنای "دو دست در کنار یکدیگر…

 • هستی شناسی اشراق

  نگاهی به هستی شناسی حکمة الاشراق (شیخ اشراق: سهروردی)با رویکرد…

 • چاکراهای بدن

  چاکرا (Chakra) کلمه ای سانسکریت به معنای چرخ درحال چرخش…

تماس با ما

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com