خوش آمدید

تاریخچه ری کی

تاریخچه ری کی (ریکی) با میکائو اوسویی بنیانگذار آن آغاز می شود. میکائو اوسویی در سال ١٨٦٥ در ژاپن بدنیا آمد. اوسویی در طول مدت زندگی اش به مطالعه علوم مختلفی پر داخت. آنچه که داستان اوسویی را به واقع حیرت انگیز می سازد، طی طریق او برای کشف ری کی (ریکی) بود. کشف ری کی (ریکی)  خدمت بزرگی به جهانیان بود. اوسویی درمانگر بزرگی بود و به زلزله زدگان سال ١٩٢٣ در ژاپن کمک های بسیاری نمود.

معرفی ری کی (ریکی)  به عموم مردم

میکائو اوسوئی از سال 1922 شروع به معرفی و اشاعه ری کی نمود. میکائو اوسویی 92 سال پیش، قبل از دوره کامپیوتر و برنامه های مدون درسی، تدریس می نمود. او شخصا به هر شاگرد درس می داد و لباس ری کی (ریکی) را همچون یک خیاط متبحر به اندازه تن هر شخص می دوخت. اوسویی با توسل به حس درونی و روشن بینی که داشت تمام سطوح ری کی (ریکی) را به همه افراد آموزش نمی داد. او تنها در مورد ری کی (ریکی)  مرحله اول و تا حدی ری کی (ریکی)  مرحله دوم آزادانه برخورد و در مورد سطوح پیشرفته و عالی افراد را انتخاب می نمود.

پیام میکائو اوسویی

"دردنیای مدرن ما با یکدیگر زندگی می کنیم و در فرایند جمع گرایی است که اساس دستیابی به خوشبختی و شوق و میل به زندگی معنا می یابد. به همین دلیل است که من (میکائو اوسویی) حقیقتا نمی خواهم این راز را برای خود نگاه دارم. بنابرین من ایده ری کی (ریکی) را گسترش خواهم داد برای هرکسی که بخواهد از خیر و منافع آن استفاده کند و برای هرکس که بخواهد حمایت خداوند را دریافت کند و برای هرکس که دارای روح و درونی آگاه است. روش ری کی (ریکی) یک روش درمانی منحصر به فرد است که از قدرتی جهانی برخوردار است. با تجربه این روش هر فرد می تواند خود را در قدرت و سلامت قرار دهد. این روش افکار را به سمت اعتدال و سلامتی هدایت می کند و زندگی انسان ها را پر از شوق و امید می سازد. در دنیای امروزی ما نیاز داریم که از بند دردها و بیماری ها و نگرانی های فکر رها شویم. بنابرین من با شجاعت و جرأت این روش را آموزش می دهم! "

اشاعه رویکرد پزشکی ری کی (ریکی)

چوجیرو هایاشی یکی از شاگردان میکائو اوسویی بود که نقش بسیار بزرگی در اشاعه ری کی (ریکی)  داشت. او یک پزشک و افسر نیروی دریایی بود که ده ماه قبل از فوت میکائو اوسویی، ری کی (ریکی)  را از وی آموخت. دکتر هایاشی یک جراح بود و دانش آناتومی و پزشکی را وارد ری کی (ریکی)  ساخت. او یک راهنمای وضعیت دستان برای درمان بیماری های مختلف بوجود آورد. هایاشی اولین کلینیک ری کی (ریکی) را ایجاد نمود و درمان ری کی (ریکی) را به داخل بیمارستان هدایت کرد. کلینیک او روزانه با دو درمانگر به هر دریافت کننده ری کی (ریکی) کمک می نمود.

انتقال ری کی (ریکی) به غرب

هاوایو تاکاتا (هاوایی الاصل) بعد از دکتر هایاشی ری کی (ریکی) را در غرب اشاعه داد. هاوایو تاکاتا نقش حیاتی در تاریخ ری کی (ریکی) داشت. او به تنهایی ری کی (ریکی) را از ژاپن به غرب منتقل نمود. وی یک شهروند امریکایی بود که در هاوایی متولد شده بود. اجداد او ژاپنی بودند و بنابرین وی دائما بین ژاپن و غرب در رفت و آمد بود. هاوایو در ١٩٣٥ به دلیل تجارت و طی دوره درمان به ژاپن سفر کرد. وی مبتلا به بیماری لاعلاجی بود که درمانی از طریق جراحی برای او ممکن نبود. او با همسر چوجیرو هایاشی آشنا شد و از این طریق به کلینیک ری کی (ریکی) هایاشی راه یافت. بعد از 6 ماه درمان روزانه بوسیله دو درمانگر کاملا بهبود یافت. تاکاتا سپس ری کی (ریکی) را از چوجیرو هایاشی آموخت و آنرا به محل تولدش و (از شرق به غرب) منتقل نمود.

 

دانستنی ها

 • اثر ری کی بر ام اس

  بیماری MS و اثر ری کی بر آن: بیماری مالتیپل…

 • القای مثبت

    برای القائات مثبت و دور کردن عادات نامناسب و…

 • تجربه آتلانتیس

  ری کی فرستاده شد که انسان از دور متسلسل کارما…

 • تسکین درد با ری کی

  راهنمای درد: مناطقی در بدن که می توانند علایم درد…

 • مراقبه گشو

  مراقبه گشو: گشو به معنای "دو دست در کنار یکدیگر…

 • هستی شناسی اشراق

  نگاهی به هستی شناسی حکمة الاشراق (شیخ اشراق: سهروردی)با رویکرد…

 • چاکراهای بدن

  چاکرا (Chakra) کلمه ای سانسکریت به معنای چرخ درحال چرخش…

تماس با ما

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com